18.02.2023), Skive Kilden i Krabbesholm skov - sendt ca. S hun kaster sig ud i alt det, Santorini har at byde p de s Postkort, Telegrammer, Ca. Alle rettigheder forbeholdes. Tre meget gamle postkort fra grnseovergangen i Rudbl, hvor grnsen gr midt i vejen. Her findes alt i gamle postkort og gamle Julekort. En lille del af de billeder jeg viser i bloggen er fundet p nettet, men strstedelen har jeg selv stet for, -og Jeg prver s vidt muligt at kildeangive billeder og tekst som ikke er mine egne. Vi har valgt Lene da hun er en af de medlemmer i Postkortklubben som aktivt viser sine postkort for omverdenen. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? Samleobjekter, Militrobjekter. Opret AnnonceAgent Vi forsger at sende dine partier sammen. Med tiden blev Prangs kvalitetskort dog udkonkurreret af billige kopier og Louis Prang mtte trkke sig tilbage fra markedet. 10,00 kr. - Postkort (59) - 1901, Italien - Racerbaner, Sports, Bil - Postkort (Par af 2) - 1906-1925, Italien - Serie Paver Litografier Armanino ikke rejst - Postkort (Samling af 71) - 1903, Italien - Fantasy, Romantiske kvinder og par - Postkort (Samling af 26) - 1900-1930, Italien - Julius Evola Dada Futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Landskab - Postkort (Samling af 133) - 1900, Italien - Postkort fra den italienske generaludstilling i Torino - Enkelt postkort - 1898, Italien - Postkort (Samling af 120) - 1900-1960, Italien - Francesco Trombadori fotodynamisk futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Propaganda anti strig tegning Mazzoni franchise fra frste verdenskrig - Postkort (Par af 2) - 1915-1918, Italien - Postkort (Samling af 179) - 1888, Italien - militr - Postkort (St af 68) - 1915-1918, Italien - Venedig - Postkort (Samling af 81) - 1900-1940, Militr, Kongeriget Italien - Regimental - Postkort (St af 24) - 1950, Schweiz - Postkontor - Postkort (St af 13) - 1969, Italien - Frste Verdenskrig - Postkort "Common Sense and Tricolore" Firenze 1927 Ezio Anichini - Enkelt postkort (Frste verdenskrigs postkort "Fiat Truck Column" med indtgtsstempler psat af 1) - 1919, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 97) - 1900, Italien - Reklame - Enkelt postkort - 1943, Italien - 4 postkort + kuvert Udstilling af 1958 1. rhundredes maler Segantini italiensk divisionisme - Postkort (Gruppe af 5) - 1958, Italien - Reklame Krudt og Jagt Sipe + NC - Postkort (Par af 2) - 1950-1959, Forskellige lande - 1. verdenskrig, Militr, Med fotokort - Postkort (Samling af 47) - 1900-1950, Belgien, Frankrig, Italien, Schweiz, U.K. - By og landskab, Slotte og monumenter - Postkort (Gruppe af 322) - 1903, Italien - Det gamle Rom Quo Vadis-postkort med tidstypiske skulpturer - Postkortalbum (Samling af 20) - 1919-1921, Italien - By og landskab - Postkort (Samling af 500) - 1900-1989, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 120) - 1910-1970, Italien - Ordenens Stormestre - II serie - Postkort (St af 10) - 1990, Italien - Stort format - Forskellige steder og sevrdigheder - Postkort, boks (Samling af 480) - 1920-1970, Italien - Postkort (Samling af 190) - 1905, Fascistisk Italien - postkort af illustrator Tafuri - Milits - Spansk krig Srede legionr stttet af Jesus Kristus - Enkelt postkort - 1937, Det fascistiske Italien Anden Verdenskrig - Militrt postkort - Royal Army 25th Artillery Regiment Assietta - Enkelt postkort - 1940, Italien - Fascisme - Mussolini - Postkort (1) - 1941, Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6), Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6) - 1943, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1939, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1941, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1943, Italien - Politik - Postkort (St af 6) - 1940, Italien - Tyve r fascistisk franchise - Postkort (Gruppe af 5) - 1942, Italien - Tyve r med fascisme Littoriali - Enkelt postkort (1) - 1940. P bagsiden af det ene postkort er trykt: Cellofix - Postkarte D. R. P. 176323 Tidligere bud Bydere. Du kan komme i kontakt med mig via information i toppen af siden.. All Categories; Afdeling for kvinder 230 Afdeling for mnd 34 Afdeling for brn 83 Antikviteter, kunst og keramik 2599 Biler/Kretjer 581 De tidlige engelske julekort havde motiver som blomster og feer frem for snelandskaber og religise temaer. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? Selve bogen er i perfekt stand, omslaget har brugsslitage. Byd nu, Solgt Ind imellem ser vi gamle fotos, videoklip eller postkort fra Varde Kommune i forskellige facebookgrupper. Kortenes motiv var ennisseog de blev hurtigt en succes. DKK 100,00. For hurtig svar/kontakt skriv gerne SMS. Postkort, ?? Samt et gammelt postkort med Beatles. Han fik ideen at fortrykke kortene, s man bare skulle tilfje modtagerens navn og sin egensignatur. 2020, Denmark, AFA 2007, Stamp, Stamped. Mange stemplede og med frimrke. 1905. Italien - Landskab - Postkort (Samling af 56) - 1899-1920, Italien - Bilrs - Enkelt postkort (1) - 1940, Italien - Postkort (Samling af 113) - 1900-1960, Italien - Postkort (Samling af 150) - 1915, Italien - Italien i begyndelsen af 1900-tallet, byer, landskaber og sm landsbyer. 2.000 og derunder. snderborg | Postkort | GulogGratis - Gamle postkort kbes & slges -Bl.a. Portoen er Kr.19.- Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted i DK. retro postkort - GulogGratis.dk Forside Samlerobjekter Andre samlinger Postkort Postkort 960 Privat Samlerhuset Marienlyst Helsingr - Kurhotellet - Marienlyst u/n - Ubrugt 50 kr. Du har ikke vundet. Parti i 3 mindre flyttekasser med materiale fra samlerophr med mrker som endnu ikke kom ind i samlingerne, hovedvgt p oversisk materiale, velegnet til udstykning. 10,00 kr. S er event-auktionen i fuld gang. Men kaos bryder ls, da mumien er forsvundet, og en betjent findes opsprttet og tmt for indvolde. M.V.H. The Online Stamp Auction takes place every second month. A5 Crap Around The Clock 3:46 115 album og indstiksbger med samlinger og lagerpartier Vurdering : 7.500 DKK Hammerslag: 7.500 DKK 2304/5494 Realisation. I alt ca. Aabenraa Fjord Aftenstemning De royale julekortmotiver var portrtter, der illustrerede forskellige begivenheder fra ret der gik. Kber betaler evt. Slges samlet for 40 kr. B2 Postkort Fra Port Stanley 4:44 Nogle kort har tegn p slid/alder. 0 Internationale Postkort Auktion 29 juli - 4 august 2022 Slutter i morgen 11:00 Kurator Anton Stikkelman Ekspert i Postkort Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Startbud 36 Italien - By og landskab - Postkort (90) - 1911 7 K. Feiertag illustratorer og W. Failkowska - Postkort (50) - 1910-1930 Nuvrende bud 50 Findes brugt p danske hjemmesider til ca. Bud GAMLE DANSKE POSTKORT VILD MED GAMLE POSTKORT FRA KBENHAVN ? kr. Bermt engelsk soldatersang i dansk version Kontakt os hvis du har sprgsml, specielle nsker eller materiale til salg, Har du problemer eller sprgsml, s skriv til. Sg efter: Tidigare bud Budgivare. 52 kroner til hjemmeadressen billige ting til salg. Hvem har ikke set i gamle Album`s og Skotjssker, verst i kldeskabe og p lofter og i kldre og fundet Gamle Postkort fra familien og vennerne, der bringer minderne tilbage, sammenfjer familierelationer, minder om specifikke situationer og hndelser, kort fortalt, giver nostalgien lov til at stortrives og minderne lov til at myldre frem i hukommelsen. (originalt postkort fra boghandler til kunden i 1948 inkluderet - (se billede 5) Ved at oprette din gratis Catawiki-konto kan du byde p alle vores 65.000 srlige objekter, der er p auktion hver uge. S kan du logge ind her. 70 gamle danske postkort, de fleste brugte med frimrke og stempel. Bud Mske er det fordi at hndvrket dengang blev brugt p en helt anden mde end nu, hvor alting er digitalt og poleret. 48 stk. (1kg) Betaling MobilePay. Skick: Begagnad Utropspris 72 kr weekly auctionview and bid onthe auction. 20,00 Parti 81 x flotte gamle postkort. 15,00 Portoen er Kr.19.- Fra rgfrit hjem. 25 kr pr stk The conditions of "Weekly Auctions". 25,00 kr. Postkort, Gamle franske, 3 stk postkort fra Cagnes, La Cote dAzur. Gruss aus kort. DFF Netsalg | Frimrke og postkort auktioner online | Intet succesgebyr | - EVENTAUKTION 2023. "Udsigt fra Krlighedshjen" pryder t af de gamle postkort med motiver fra Nyborg, der kommer p auktion p filatelistklubbens bytte- og brsdag. Alligevel blev de meget populre, da motiverne var udprgetdanskemed nisser og brn i snekldte landskaber og tegnet af populreprofessionelleillustratorerogkarikaturtegneresomAlfred Schmidt,Carl Rgind,Axel Thiess,Carsten Ravnog Rasmus Christiansen og senere ogsAxel Mathiesen,Ingeborg Hyldahl,Storm P, ogVilhelm Hansen. Teksten herunder er fra udstillingskataloget 1902 EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. 1900 og frem til ca. Den eneste, h LP, C.V. Jrgensen, Lediggang Agogo, velholdt LP udgivet i 1983 Julekortforsendelserne er eksploderet i lbet af de sidste 100 r. Matthew kommer p sporet af fire identiske drab i 1973, som har forbindelse til to 11-rige pigers sporlse forsvinden. Eldre postkort og bilder, primrt fra Vestlandet. Slges KUN samlet Postkort, Historiske postkort fra det gamle Kbenhavn. kr. Portoen er Kr.19.- Umiddelbart efter salget udsendes der regninger p de kbte varer. AUKTION 16 BREVE; AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; 9900 - Danmark - Postkort - Ubrugt. Posthistorie auktion starter hver mandag og slutter hver onsdag fra kl. 40,00 kr. Skulle det ske at jeg har brugt et billede eller andet som rettighedshaveren mener jeg ikke m bruge pga. Granada, Postkort fra 50 erne og 60erne fra Mallorca, Italien Tunesien og Granada Julekort sendes af mange, ogs ikke-kristne, i den vestlige verden og i Japan. Oftest er det en meget kort skriftlig hilsen i stil med Kre NN. kr. SL-BD22D. Portoen er Kr.19.- Portoen er Kr.19.- Postkort og bytteforbindelser sges! The conditions of "Weekly Auctions". - Fra rgfrit hjem I forlngelse af julekortene blev ogs andre lyknskningskort fremstillet, der kunne bruges p andrerstiderog dermed voksede en helt nybranchefrem. Danmarksfrste julekort kom fraTysklandog blev sendt i1870erne. Vi har med begejstring lst hendes flotte bger "Vi har det s dejligt" og "Hilsen fra Amerika" som med udgangspunkt i postkortet tager os en tur rundt i det danske sommerland i 1920erne og historien om de danske udvandrere. Postkort, Postkort fra danske byer og egne., 28 forskellige gamle danske postkort fra starten af 1900-tallet . Bids can also be submitted at this time. Venligst bedm kortenes stand ud fra billederne. Ubrugt. Byd nu, Solgt Flugten fra virkeligheden har drevet ham til Nuuk, ansporet af et 20 r gammelt postkort hans amerikanske far har sendt fra Thulebasen, inden han forsvandt. Portoen er Kr.19.- MobilePay. Antik / Retro / Vintage Postkort - tyske, franske og danske - Slges kun samlet. Det er nu blevet en fasttradition, at de flger de sendte julehilsner og slges for at sttte et velgrende forml. X, som jo var konge fra 1912-1947. Husk at se mine 9 annoncer med gamle postkort. Slges samlet. Signing up for an account just requires an email address, and only takes a minute. 40,00 55,00 kr. Weekly Auction Postal History sales is starting on Mondays and is ending on Wednesdays from 21:00 (Danish time) and Postcard sales is starting on Thursdays and is ending on Sundays from 21:00 (Danish time). 30,00 kr. 12,00 kr. Julekortet blev opfundet iEnglandi1843afSir Henry Cole. Bud Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. 0 Lille Marstrandsvej - Fritz Benzen 566 - Ubrugt, Lemvig Strandvejen - stender lemvig 3 - ubrugt, Skive Kalkmalarier i den gamle KirkeM.K. Kp Vykort Odense H.C. Andersens hus p auktion hos Tradera! ugeauktion Se og byd p auktionen DFF Netsalg. 4,50 kr. Derudover er der danske postkort GAMMELT DANSK SLV TIL BORDBRUG, Boesen & Bje, emne: design, Denne flotte hardback bog blev udgivet i 1948. Toggle navigation. Du kan opdatere dine prferencer, tilbagetrkke dit samtykke til enhver tid, og se en detaljeret beskrivelse af hvilken type cookies vi og vores partnere bruger i vores Cookie Politik . 9,50 kr. Slges samlet for 40 kr. Postkort, Blandede danske med fejl., 500stk sm og store alle med fejl. Der gives rabat ved Postkort, ANTIKT KORT, DER ER LANG, LANG VEJ TIL TIPPERARY, GAMMELT SANGKORT / BREVKORT - DER ER LANG, LANG VEJ TIL TIPPERARY Antallet af modtagere er steget drastisk i1961modtog 2000 personer julekort fra det hvide hus. 12 stk. Bud Kbt p fransk loppemarked. Disse kort er IKKE til salg: . Byd nu, Solgt Liv slr til og rejser afsted. Skick: Begagnad Fri Frakt the newest version of either Chrome, Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. 15,00 Pn indvendig. 30,00 kr. Den ligger inden for kategori Postkort, Gamle Danske postkort, - Stenders Forlag, Wadmanns Forlag, Team Thune & Jakobsen Brevkort / Sangkort / Postkort / Carte Postale - It's a long, long way to Tipperary - i den I blandet stand (6) Transportpriser Fet hammerslag? Ikke meget roder op i Minderne som Gamle Julepostkort, Billederne og Hilsnerne, Frimrkerne, de der sendte Postkortet og tog sig tiden til at skrive, Tankerne de sender med den omsorg de dermed viser, de har kbt Kortet, kbt Frimrkerne, mske ogs investeret i et Julemrke il at Klistre p, samtidigt med at de var opmrksomme p at sttte en god sag, de har tnkt p `DIG` Se transportmjligheter. SKOVGAARD, P. C. VINTERLANDSKAB (et Bondebryllup). cg@bruun-rasmussen.dk. 0 ?, Fint gammelt / ldre postkort . 2009, Danmark, AFA 1563, Frimrke, Postfrisk. Stor pose Wexe snapdser til kabelkanaler. Nogle kort med frimrker andre uden. . kr. 9900 . Kber betaler porto. 6230-hus, Postkort, 5 kort fra Den Gamle Hrvej., ldre postkort. For et godt indtryk, se de scannede billeder. Time limit is exhausted. Lagerstatus: P lager. Porto er Kr. Kbes som beset. 35,00 kr. . 15,00 kr. S er event-auktionen i fuld gang. MobilePay, Postkort, Virum.Luftfoto. 0 Kortene var populre og flere tusinde eksemplarer blev solgt og sendt med postvsenet pklistret de helt nyefrimrker, der blev opfundet i1840. }. (210) Transport. Katalognr. Srdeles omfattende originalt parti i 8 store flyttekasser med i alt ca. 0 Oplyst pris er incl fragt. De traditionelle julekort har med brugen afinternettetfet konkurrence af e-julekortene, der er nemmere og billigere at sende. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. Bud You will receive an invoice immediately after the sale. Ogs sentimentale eller humoristiske motiver med dyr eller brn var populre. 1,50 kr. mangler) Venligst ingen personlig afhentning. 1,50 kr. Auktion (2530) Roskilde Hjskole sendt 1920 Lve Bryrup pr. Kre kunde. Motiverne er her normalt det hvide hus fortolket af en kendt kunstner. Samlerhuset Din kurv er tom Vis kurven +45 32 595 596 Din kurv: . Motivet er fra et gammelt maleri af P.C. Jeg er 53 r, -fdt og opvokset p Islands Brygge, og har derefter boet et par andre steder p Amager. Please reload CAPTCHA. Sort/hvid fra Skanderborg Adelgade er ubrugt og i perfekt stand - mle 15 x 10.5 cm og signeret Stenders i hjre hjrne Auktion. 1 re orange blkannulleret. Julemrket I 1904 blev julemrket opfundet af en dansk postmester, Einar Holbll. Vil du bruge et af mine billeder, s vrsgo! POSTKORT MED PLAKATER FIFA FODBOLD 1939/1994 UDGIVET SOM NYTRYK, I 1994 I FORBINDELSE MED VM I FODBOLD I USA, Postkort fra Nationalmuseet - Elskende par - tegning af Eva Koch (K11), Postkort fra Nationalmuseet - Dansende Mand - tegning af Eva Koch (K11), (9) Ubnet dobbelt kort: For a special friend. Venligst ingen personlig afhentning. 6230-fritid Postkort, gamle porcelns dele til gamle piper, Postkort, Gamle uskrevne postkort fra bl.a. - Kun afhentning, sender desvrre ikke. Toggle navigation. - Bornholm,Dybedal,Majdal Aktion afsluttet. Virkelig gamle. Alle kort og ske slges samlet for 25,00 kr. Sverige . Nostalgisk blog om fotografi og de gode gamle dage. Prisen er ialt for alle 28 postkort. Bogen vejer 1,4 kilo og kan sendes med DAO : Jeg aner ikke om enkelte billeder er copyright beskyttet? Snderho Sspejdertrop Byd nu, Solgt Da hun ankommer til den smukke Santorini, er tingene njagtig lige s akavede, som hun havde frygtet. 0 400) Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. - Ringkbing Byd nu, Solgt All lots will be available here at bruun-rasmussen.dk with descriptions and pictures approx. i flot metalske. Og hun vil for alt i verden undg, at den karismatiske Theo - hendes fars skaldte proteg - opdager, hvor svrt hun har det. Postkort, Julekort, Microsoft Edge eller Safari. Der medflger en gammel pladespiller model Technics no. Mine forldres konfirmation i 1930 og bryllup i 1945 samt Slvbryllup i 1970 ude p landet. No. Silkeborg SOLGT 45,00 kr. B1 Johnny & Djiim 4:27 Bud Andet, Blandet 60'er og 70'er, I denne gruppe vil vi forsge at samle alle billeder,. Copyright 2023 Danmarks Filatelist Forbund. Kre kunde. 21x20 cm. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? function() { MobilePay, Postkort, Hedens Domkirke.Grindsted., Fint gammelt / ldre postkort . Se nogle af mine andre annoncer Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. Du bruger for tiden en forldet browser. Bud Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted i DK. 224 gamle "nye" julekort - rigtig pn stand , sidder alle i plastlommer. A2 Fingeren P Pulsen 3:00 Postkort fra Danske Byer til salg Scan af alle postkort i denne gruppe Forbehold for mellemsalg Kbenhavn findes opdelt i distrikter og forstder her Holstebro. F notifikationer nr der er nye annoncer, der matcher din sgning. - Se transportmuligheder nr du betaler for din vare Budhistorik Vis bud Allegade havehus- Fritz Benzen 562 - ubrugt, Kbh. Salget foregr efter vores "Uge Auktions" salgs-betingelser, dvs. Med krlig hilsen det erotiske postkort, Erik Nrgaard, emne: erotik, 1968 Klik p deres annonce. Afhentning: Hjrring. Horsens (frim. 0 MobilePay, Postkort, EGESKOV. KUN SMS OG DBA BESVARES. OM p listerne betyder, at der er omslag om pladerne. 20,00 kr. SAMLET MobilePay, Postkort, 2 gamle postkort med billeder af gamle malerier. Copyright 2023 Yah.dk ApS. Det er dog stadig de gode gammeldags kort der er mest populre. Kortene blev solgt for 1shillingi Sir Henry Coles forretningFelix Summerlys Home Treasury Officei London. Formlet med gamle-dage.dk er at gemme nogle indtryk og minder fra en svunden tid, som jeg mange gange tnker tilbage p med stor glde. setTimeout( Denne hjemmeside m ikke kopieres eller gengives p nogen mde uden skriftlig godkendelse fra Yah.dk ApS. Please write tostamps@stamps.dkif you have problems or questions. Jeg fjerner naturligvis det eller de billeder som jeg bliver bedt om at fjerne, men indtil da forbliver de i denne trd. Snelagt Vej gennem en Landsby. Gldelig jul og godt nytr, Krlig hilsen NN2. Portoen er Kr.19.- Postkort fra Danmark er fra : Subscribe. Lot: 027087. Mange samler postkort fra deres fdeegn eller deres hjemegn. - 58 stk ubrugt gamle postkort og fra 70'erne Det tager blot et jeblik at oprette sig som bruger, og det eneste det krver er, at du har en e-mailadresse. No buyer's premium. Vi afholder ca. Ingen del af denne webside m reproduceres p nogle mde uden forudgende skriftlig tilladelse fra Danmarks Filatelist Forbund. Flere ldre postkort fra Argentina. Du finder den p forsiden af dff-netsalg.dk, Nuvrende pris Bud Og motivsamleriet synes ogs at vre inde i en god gnge. Venligst ingen personlig afhentning. Danmark, Bogtryk 2. No buyer's premium. Sndervig Stort i farve fra Silkeborg - Bdenes Anlbsplads/Silkeborg Serne og i flot stand. Bud Kan sendes mod Porto og ved flere kb med GLS mod mindre tillg og efter aftale afhentes/leveres i Kbh samt p Sydsjlland Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; Forside; OPDATERINGER; POSTKORT 02.03.2023; POSTKORT 02.03.2023 . danske version: Der er lang, lang vej til Tipperary, ikke at forveksle med den danske Danske julekort, nyere. Tracklist: Byd nu. if ( notice ) Venligst ingen personlig afhentning. Mler 21 x 9 cm Kan spille og krer rundt. I 1902 blev maleriet udstillet p Den Hirschsprungske Samling p Charlottenborg. Det frste officielle julekort blev sendt fradet hvide husi USA i1953. Fra Baggrunden kommer et Tog af Vogne og Ryttere, der ad en Vej i Mellemgrunden til h. svinger ind i den derliggende Bondegaard. }, . You will receive an invoice immediately after the sale. 45,00 forsendelse. Bud three weeks prior to the auction in question. Auktion fejlede da der ikke var nogen bud Auktionstart: 14/09/2020 20:00: Relaterede varer. GAMLE FRA 1980 ERNE Julekortet blev opfundet i England af Sir. Desuden julekort, kort med personer, byer, bygninger m.m. New products every week. Kortet vkkede en del forargelse, da motivet var en familie bnket om julebordet, der sklede til modtageren af kortet, mens der ved siden af hovedmotivet med frdseri var billeder af velgrenhedmad til de sultneogtj til de ngne billeder af nd. Sendes ikke. Firefox, Microsoft Edge, or Safari. .hide-if-no-js { fragt. Bogryg grim og cover slidt. 8,00 kr. Portoen er Kr.19.- kr. I1875bragteLouis Prangjulekortene tilBostoniUSA. Portoen er Kr.19.- 10 talking about this. Portoen er Kr.19.- Postkort, danske djursland, 10 gamle danske postkort fra djursland, med slotte og kirker osv, frit valg 10 kr eller 90 kr samlet, Postkort, Gamle Danske kunstkort, 65 div. forskellige gamle festtelegrammer fra 1930-1945 og 1970. Stand vinyl: VG+, vinylen er renset i Byd nu, Solgt 3 - ubrugt, Struer Kirken - Smidt Knudsen 67442 - Ubrugt, Hotel Skarids - Jyderup Station - sendt 1909, Jgersborg Strandhave - Taarbk boghandel 83549 - Ubrugt, KBH. kr. Rigtig Gldelig Jul og et rigtigt Godt Nytr.. Det er alt hvad du behver at skrive selv, nr du sender en Tanke og genoplever jeres flles minder fra forgangne r.. Fra 60' erne og 70'erne, s det er ikke de nye indspilninger. 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (1153 -2 ) JULEKORT VAGTER P AMALIENBORG U Ufrankerede, Klistermrker, RETRO POSTKORT MED STICKERS, 11 STK / ARK SKNNE POSTKORT MED STICKERS 10,- kr. Skovgaard, og det hedder Vinterlandskab eller ogs Et bondebryllup. Venligst ingen personlig afhentning. kr. Venligst ingen personlig afhentning. kr. 16 Med venlig hilsen AZ. Forsiden blevdesignetafkunstnerenJohn Callcott Horsley, kortet blev trykt afJobbins of Warwick CourtiLondonog hilsnen ldA Merry Christmas and a Happy New Year to you.